Ile kosztuje inwestowanie z Portu

Nie naliczamy żadnych opłat wstępnych ani za przedwczesne ukończenie inwestycji, a jedynie jedną niska opłatę za każdą z naszych usług. Możesz inwestować ze zniżką dla inwestycji długoterminowych (nawet 40%) lub całkowicie za darmo dzięki programowi Zaproś znajomych.

Niższa opłata to wyższy zysk

Porównaj o ile więcej możesz zyskać na Portu dzięki niskim opłatom w porównaniu z innymi formami inwestowania, jeśli założymy, że wszystkie inwestycje urosły w ciągu roku o 7%.

Kapitał początkowy
PLN
Horyzont czasowy
10 lat

Opłaty za zarządzanie portfelem

Opłata Portu
0,70%
Fundusz inwestycyjny
1,67%
Asset management w DM
0,00%

Wartość inwestycji
Wzrost rynku 7%
Zyski z Portu25 265,47 PLN
Zyski z brokerem10 005,44 PLN
Z Portu zyskasz więcej+15 260,04 PLN

Uwaga: Przedstawione scenariusze stanowią oszacowanie przyszłych wyników w oparciu o dane z przeszłości i nie są dokładnym wskaźnikiem. Uzyskany wynik będzie się różnić w zależności od funkcjonowania rynku i okresu posiadania inwestycji. Inwestycje na rynku kapitałowym nie są wolne od ryzyka.

Opłaty przejrzyście

Portu oferuje kilka rodzajów inwestowania. Każdy z nich jest przeznaczony dla innego typu inwestora i ma swoje opłaty.

Co wchodzi w skład naszych opłat?

Jedna uczciwa opłata, nic więcej. Portu nie pobiera żadnych opłat wstępnych czy końcowych, żadnych opłat za kupno czy sprzedaż papierów wartościowych, za wymianę walut, przeprowadzenie rebalancingu ani za dobre wyniki inwestycyjne.

Stała roczna opłata za zarządzanie obejmuje:
 • Nieograniczony automatyczny rebalancing
 • Kontrolę i nadzór portfela
 • Wszystkie koszty transakcji
 • Ewidencję i zarządzanie papierami wartościowymi
 • Pomoc, wsparcie i online chat
 • Wszystkie ewentualne prowizje i odsetki otrzymane od osób trzecich przekażemy na Twoje konto
Nie płacisz żadnych:
 • Opłat wstępnych i końcowych
 • Opłat giełdowych i handlowych
 • Opłat za wymianę walut
 • Opłat za prowadzenie konta i wypłaty środków
 • Opłat za przechowywanie papierów wartościowych
 • Opłat za dobre wyniki ani prowizji maklerskich

Z inwestowaniem w fundusze typu ETF powiązany jest wskaźnik TER (Total expense ratio) czyli wysokość łącznych kosztów ponoszonych przez fundusz w relacji do jego wartości, który wynosi zazwyczaj około 0,15%. Koszt ten nie jest naliczany oddzielnie, jest już zawarty w cenie instrumentu.

Skorzystaj ze zniżek i maksymalizuj swoje zwroty z inwestycji

Możesz inwestować jeszcze taniej korzystając z naszego programu zniżkowego dla inwestorów długoterminowych. Dzięki niemu możesz obniżyć opłatę za portfele na miarę już do 0,6% w skali roku i osiągnąć swój cel inwestycyjny jeszcze szybciej. Opłata za własne strategie może zostać obniżona aż do 0,47% rocznie.

Jak działają zniżki?

Dla każdego portfela, strategii czy inwestycji Portu Crypto możesz zadeklarować jeden ze zdefiniowanych czterech okresów, w ciągu których nie zamierzasz wypłacać zainwestowanych środków, a tym samym możesz skorzystać ze zniżki od opłaty za zarządzanie. Jeśli nie wypłacisz pieniędzy przed upływem tego okresu – za inwestowanie w zadeklarowanym okresie zapłacisz obniżoną opłatę.

Długość zadeklarowanego okresu
Zniżka ze stawki opłaty za zarządzanie
5 lat20%
7 lat25%
10 lat30%
15 lat40%

3 miesiące za darmo za zaproszenie znajomych

Zaproś swoich znajomych i zyskaj dla Was obojga 3 miesiące inwestowania bez opłat. Kod polecający możesz wykorzystywać wielokrotnie, okresy bez opłat będą się sumować.

Podaruj

3 miesiące za darmo

Zyskaj

3 miesiące za darmo

Kod polecający znajdziesz po dokończeniu rejestracji i przesłaniu pierwszych środków na inwestycję w sekcji Zaproś znajomych. Więcej na temat programu możesz przeczytać tutaj.