O nas

Portu powstało, by umożliwić Ci jak najlepiej zarządzać finansami. Budujemy miejsce, w którym możesz pomnażać swoje wolne środki. A wszystko to bez zmartwień i w łatwy sposób.

Mamy jasną wizję

Naszą misją jest tworzenie najlepszego miejsca do pomnażania majątku. Chcemy, aby każdy mógł wprawić w ruch swoje pieniądze i pozwolić im zarabiać więcej. W Portu ułatwiamy Ci inwestowanie i zarządzanie Twoimi wolnymi środkami, dzięki czemu łatwiej osiągniesz swoje cele finansowe, a tym samym możesz mieć więcej czasu na swoje pasje.

Takie same warunki dla wszystkich

Wierzymy, że wszyscy, bez względu na wysokość dochodów czy majątku, powinni mieć dostęp do profesjonalnych usług finansowych. Dlatego przekształcamy od podstaw usługi inwestycyjne i sprawiamy, że są one dostępne. Jesteśmy przekonani, że inwestowanie nie jest przeznaczone wyłącznie dla ludzi bogatych, czy z wykształceniem ekonomicznym.

Inwestujemy pasywnie i niskokosztowo

Na dłuższą metę pasywne inwestycje osiągają lepsze wyniki niż te aktywnie zarządzane. Dlatego w Portu tworzymy globalnie zdywersyfikowane portfele z tanich, indeksowych instrumentów – ETF. Uważamy, że skoncentrowanie się na wzroście rynków jako całości ma większy sens niż obstawianie poszczególnych tytułów.

Stawiamy na precyzyjną metodykę

Kompletując i zarządzając naszymi portfelami, opieramy się na jasno określonej metodyki opracowanej przez zespół doświadczonych menedżerów portfeli WOOD & Company. Nasza metodyka odzwierciedla zarówno wiedzę teoretyczną uznanych autorów i laureatów Nagrody Nobla, jak i obecną sytuację oraz warunki rynkowe.

Wykorzystujemy nowoczesne technologie

Nasze inteligentne algorytmy dla każdego przygotują najbardziej odpowiedni portfel inwestycyjny w oparciu o indywidualny poziom tolerancji ryzyka. Kupią również dokładnie wymaganą część aktywów i będą monitorować zmiany ich cen, a w razie potrzeby automatycznie zrównoważą portfel.

Jesteśmy tu dla Ciebie

Tworzymy usługę, z której sami chcielibyśmy korzystać. Przejrzystą, dostarczającą jasnych i zrozumiałych informacji, łatwą w użyciu i z świetnym wsparciem klienta. Możesz się z nami skontaktować, kiedy potrzebujesz pomocy.

Jesteśmy zawsze krok do przodu

Nieustannie rozwijamy Portu, wprowadzamy nowości i usprawnienia, abyśmy mogli oferować najbardziej zaawansowane usługi inwestycyjne on-line na rynku.

Historia Portu

Na początku zadaliśmy sobie pytanie: jak możemy zmienić sposób, w jaki ludzie obchodzą się ze swoimi pieniędzmi? Pomimo niskich, a nawet zerowych odsetek na rachunkach bieżących i oszczędnościowych większość osób swoje środki przetrzymuje właśnie tam. Pieniądze w ten sposób co roku tracą na wartości realnej z powodu inflacji. Twoje pieniądze. Inne instrumenty oszczędnościowe i inwestycyjne również nie przynoszą zadowalających wyników. Inwestowanie w łatwy i niedrogi sposób wydaje się być zarezerwowane dla profesjonalistów. Barier jest wiele – wysokie opłaty, niskie stopy zwrotu, trudne do zniesienia ryzyko, skomplikowane produkty inwestycyjne. Mało kto lubi również polegać na radach bankierów czy doradców inwestycyjnych, które są przesadnie kosztowne i dostępne jedynie dla wybranych. Wszystko to chcielibyśmy zmienić – dlatego powstało Portu.

Najwyższe kierownictwo

Portu jest jedyną swojego rodzaju platformą inwestycyjną. Chcemy aby wybór konkretnych akcji czy innych instrumentów inwestycyjnych nie zajmował Ci wiele czasu. Dzięki Portu możesz mieć inwestycje we własnych rękach, a jednocześnie pod nieustannym nadzorem profesjonalistów. Przygotujemy dla Ciebie portfel inwestycyjny na miarę. Twoje inwestycje będą globalnie zdywersyfikowane, dzięki temu mniej ryzykowne, a w przypadku wzrostów na rynkach ich stopa zwrotu będzie bardzo atrakcyjna. Wykorzystujemy nowoczesne technologie i procesy na Twoją korzyść – dzięki nim zapłacisz u nas jedynie jedną niską opłatę.

Tworzymy lepsze miejsce dla pieniędzy. Tworzymy Portu.

Najwyższe kierownictwo

Zespół Portu

Radim Krejčí

Head of Portu
Radim Krejčí

Radim to kluczowa postać i pomysłodawca Portu. Do zespołu wnosi piętnastoletnie doświadczenie zdobyte na stanowiskach kierowniczych w grupach finansowych i inwestycyjnych. Radim koordynuje całokształt działalności Portu, wyznacza długoterminowe wizje i odpowiada za strategiczne decyzje.

[email protected]

Emilia Rybak

Expansion Lead (PL)
Emilia Rybak

Emilia przeciera szlak Portu na polski rynek. Koordynuje przygotowanie wszystkich dokumentów oraz pracuje nad tekstami i ulepszeniem produktów, które są niezbędne, aby Portu mogło świadczyć swoje usługi również polskim klientom. W wolnym czasie najchętniej słucha podcastów.

Mikołaj Raczyński

Chief Investment Officer
Mikołaj Raczyński

Mikołaj nadzoruje wszystkie decyzje inwestycyjne, jakie podejmujemy w Portu oraz kieruje pracami Portu w Polsce. Od ponad dziesięciu lat aktywnie obecny na polskim rynku kapitałowym i inwestycyjnym, pracując zarówno przy zarządzaniu środkami klientów, jak i na stanowiskach kierowniczych.

[email protected]

Martin Luňáček

Managing Director
Martin Luňáček

Martin zamienia pomysły w rzeczywistość. Od powstania Portu zajmuje się rozwojem naszych produktów, od wykonania analiz rynkowych, projektu koncepcyjnego po zdefiniowanie strategii komunikacji i umieszczenie marki na rynku.

[email protected]

Martin Jaroš

Managing Director
Martin Jaroš

Martin w Portu jest odpowiedzialny za to, by wszystko działało tak, jak powinno. Koordynuje codzienne działania, monitoruje przestrzeganie ustalonych procesów, ale także mapuje konkurencję i identyfikuje możliwości rozwoju Portu. Zajmuje się również szkoleniem nowych członków zespołu.

[email protected]

Roman Málik

Development Lead
Roman Málik

Roman odpowiada za rozwój Portu. Zarządza zespołem programistów frontend i backend oraz dba o techniczne działanie Portu.

Jana Prokšanová

Operations Manager
Jana Prokšanová

Jana koordynuje poszczególne projekty rozwoju Portu i dba o to, aby wszystko zostało dokończone. Wnosi do zespołu wiele ciekawych pomysłów i zawsze świetny nastrój.

[email protected]

Ondřej Karanský

Marketing Manager
Ondřej Karanský

Ondřej dba o to, aby Portu wciąż się rozwijało i żeby wiedziało o nim jak najwięcej osób. Ma pod kontrolą cały marketing Portu, od strategii, przez planowanie, po ostateczną realizację kampanii. Interesuje się nowymi technologiami i sztuką.

Martin Beneš

Content Manager
Martin Beneš

Martin odpowiada za komunikację i kampanie marketingowe Portu. Ponieważ lepiej czuje się za aparatem, tworzy filmy i zdjęcia, które można zobaczyć w naszych sieciach społecznościowych. Poza pracą lubi jeździć w góry, uprawiać sport i robić zdjęcia.

Michaela Pletichová

Support Specialist
Michaela Pletichová

Michaela jest odpowiedzialna za komunikację z naszymi klientami, kontroluje nowe rejestracje, a także różne procesy inwestycyjne na Portu. W naszym systemie CRM czuje się jak ryba w wodzie.

[email protected]

Michal Pustějovský

Back-end Developer
Michal Pustějovský

Michał odpowiada za backend i operacje Portu. Jego głównym zadaniem jest sprawienie, aby całe Portu działało szybko, komunikacja między systemami przebiegała bez zakłóceń, a dni w których odbywają się transakcje zakupu i sprzedaży papierów wartościowych odbywały się bez utrudnień. W wolnym czasie tańczy i gra w siatkówkę.

Dominik Dravecký

Full Stack Developer
Dominik Dravecký

Dominik programuje głównie to, co widzisz na Portu, również strony, które aktualnie przeglądasz. Ale potrafi też połączyć wszystko z bazami danych i systemami biznesowymi oraz dbać o to, aby strona działała dobrze.

Martin Obadal

Front-end Developer
Martin Obadal

Martin programuje wszystko to, co widoczne jest na stronie internetowej Portu. Jeśli cokolwiek nie działa, stara się jak najszybciej znaleźć rozwiązanie problemu. Kiedy nie przebywa w swoim naturalnym środowisku przy komputerze, spędza czas na siłowni lub biega – czasem gra też w gry (planszowe lub konsolowe).

Petr Slezák

Tester
Petr Slezák

Petr pracuje głównie w środowisku testowym i jest odpowiedzialny za znajdowanie i zgłaszanie błędów. Jego zadaniem jest upewnienie się, że wszystko na Portu działa tak, jak powinno. W wolnym czasie monitoruje rynki kryptowalut, nowe technologie i fotografię.

Anna Kortusová

Investment Product Analyst
Anna Kortusová

Anna pomaga nam w zespole analizami, dzięki czemu możemy podejmować świadome decyzje inwestycyjne i produktowe. Oprócz modelowania danych w Excelu pomaga doskonalić nasze usługi. Lubi też śledzić nowości na rynkach finansowych aby Portu mogło nadążać za aktualnymi trendami.

Markéta Pauknerová

Front Office & Operations Specialist
Markéta Pauknerová

Markéta wspiera naszych klientów i pomaga im odnaleźć drogę na naszej stronie internetowej. Pomaga również w realizacji codziennych procesów, takich jak księgowanie wpłat i wypłat. Nowi koledzy zawsze mogą liczyć na jej pomoc.

Michaela Jarolímková

Front Office & Operations Specialist
Michaela Jarolímková

Michaela odpowiada za codzienną komunikację z klientami. Pomoże w rejestracji, doradzi przy wysyłaniu wpłat oraz w razie jakichkolwiek pytań, które klient ma na naszych platformach. Wie, jak wszystko u nas działa i pomaga znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji.

Eva Macháčková

Front Office & Operations Specialist
Eva Macháčková

Eva uczestniczy w codziennych procesach odbywających się na naszych platformach, jest także odpowiedzialna za komunikację z klientami. Przygotuje wszystko na dzień handlowy, zweryfikuje Twoją rejestrację i jednocześnie zaksięguje wpłatę. Pojawił się jakiś problem? Eva znajdzie sposób na jego rozwiązanie.

Július Bartók

Marketing Specialist
Július Bartók

Julius tworzy treści na blog i sieci społecznościowe Portu. Opracowuje kampanie reklamowe i tworzy materiały komunikacyjne na rynek słowacki. Oprócz monitorowania notowań giełdowych zajmuje się również wspinaczką sportową.

Aleš Brtník

Project Manager
Aleš Brtník

Aleš pomaga usprawniać procesy w naszym dziale operations. Uczestniczy w nowych projektach Portu od pierwszego pomysłu aż do jego przekształcenia w końcowy wynik. W wolnym czasie śledzi wydarzenia na rynkach finansowych, gra w badmintona i podróżuje po świecie.

Jakub Valníček

Project Manager
Jakub Valníček

Kuba odpowiada w Portu za rozszerzenie naszej oferty inwestycyjnej. Wraz z zespołem produktowym analizuje nowe możliwości, a następnie pomaga je wprowadzać w życie. Wolny czas spędza jeżdżąc na motocyklu, zajmuje się również nurkowaniem orientacyjnym.

Juraj Polačko

Junior Back-end Developer
Juraj Polačko

Juraj jest programistą .NET. Główną częścią jego pracy jest przetwarzanie wymagań zespołu operacyjnego na kod, tak aby nasz wewnętrzny system działał poprawnie. W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze i wędrować po górach.

Tereza Pechlátová

PR Specialist
Tereza Pechlátová

Tereza zajmuje się działaniami PR i komunikacją w Portu, aby było nas widać w mediach i na eventach. I to zarówno w Czechach, jak i na Słowacji. Jest także miłośniczką designu i architektury, lubi podróżować i jeździć na snowboardzie.

Martin Vlček

Customer Care & Operations Specialist
Martin Vlček

Jeśli kiedykolwiek kontaktowałeś się z nami przez czat, być może rozmawiałeś z Martinem. Oprócz obsługi klienta jest również częścią zespołu operacyjnego, gdzie odpowiada za Twoje wpłaty, wypłaty czy przelewy. W wolnym czasie lubi uprawiać sport, podróżować, jeździć na łono natury na rowerze górskim i chodzić na koncerty.

Michaela Mühlová

Front Office & Operations Specialist
Michaela Mühlová

Míša jest oddanym członkiem zespołu i zawsze stara się wsłuchiwać w potrzeby klientów. Przygotowuje transakcje, a także rozmawia z klientami przez telefon, czat i e-mail. Poprowadzi Cię nie tylko przez proces rejestracji, ale również przez nasze produkty. Zawsze z uśmiechem.

Vojtěch Pustý

Customer Care & Operations Specialist
Vojtěch Pustý

Potrzebujesz pomocy przy rejestracji? Lub masz jakieś pytania? Vojta zawsze chętnie pomoże. Pracuje również nad ulepszeniem Portu i jest pełen nowych pomysłów na to by nasza strona była bardziej przejrzysta.

Zespół WOOD & Company

Portu jest częścią WOOD & Company – czeskiego biura maklerskiego z ponad 30-letnią historią i największym obrotem papierami wartościowymi na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kupujemy papiery wartościowe dla naszych klientów za pośrednictwem naszego działu tradingowego, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić najlepsze warunki bez dodatkowych opłat i marż. WOOD & Company zarządza aktywami swoich klientów o wartości ponad 4 miliardów euro. To bogate doświadczenie oraz know-how zespoły WOOD & Company i Portu wspólnie przekształcają w bezkonkurencyjne produkty.