Z rezerwą inwestycyjną przeciwko inflacji

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować rezerwę finansową, czy mieć pod ręką pieniądze, nie musisz zostawiać ich na nieoprocentowanym koncie bankowym na łaskę inflacji.

Rezerwa Inwestycyjna wykorzystuje oprocentowaną gotówkę oraz w zależności od warunków rynkowych instrumenty inwestycyjne. Taki produkt pomaga chronić Twoje oszczędności przy najmniejszym ryzyku.

Załóż konto na Portu

Co oferuje Rezerwa Inwestycyjna?

Ochrona przed inflacją

Rezerwa inwestycyjna łączy oprocentowane środki pieniężne i w zależności od warunków rynkowych instrumenty inwestycyjne w celu możliwości zwrotu, który chroni pieniądze przed utratą wartości w długim okresie.

Niskie ryzyko

Ryzyko jest utrzymywane na niskim poziomie, dzięki czemu wartość zainwestowanych środków podlega minimalnym wahaniom. Rezerwa inwestycyjna jest najbardziej konserwatywnym produktem na Portu.

Pieniądze pod ręką

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pieniędzy na niespodziewane wydatki, czy na zakup nowego samochodu, możesz je wypłacić w dowolnym momencie i mieć je na koncie do 10 dni.

Niska opłata

Brak opłat wstępnych czy końcowych. Pobieramy obniżoną opłatę w wysokości 0,25% rocznie od wartości pieniędzy, które stanowią Twoją Rezerwę inwestycyjną.
Przejdź do rejestracji

Do czego może się przydać Rezerwa Inwestycyjna?

Inwestycja krótkoterminowa

Wiesz, że będziesz potrzebować pieniędzy na przykład za rok lub dwa i nie chcesz, aby leżały bezczynnie? Szukasz sposobu gdzie zainwestować je do tego czasu? Wtedy Rezerwa Inwestycyjna jest właśnie dla Ciebie. Pomożemy Ci ochronić pieniądze przed utratą wartości, bez narażania na wysokie ryzyko.

Poduszka finansowa

Każdy z nas powinien mieć rezerwę na niespodziewane wydatki. Idealnie tam, gdzie pieniądze są zawsze pod ręką i jednocześnie zarabiają. Rezerwa Inwestycyjna, ze względu na swój konserwatywny charakter, jest właściwym miejscem do budowy i przechowywania poduszki finansowej.

Ochrona przed inflacją

Nie chcesz, aby inflacja pochłonęła Twoje oszczędności, ale jednocześnie szukasz miejsca, w którym możesz ulokować pieniądze przy minimalnym ryzyku? Wtedy ta konserwatywna mieszanka oprocentowanej gotówki i zdywersyfikowanych instrumentów inwestycyjnych spełni Twoje potrzeby.

Z czego składa się Rezerwa Inwestycyjna?

Rezerwa Inwestycyjna ma chronić pieniądze przed utratą wartości, a jednocześnie minimalizować ryzyko wahań wartości. Dlatego w jej składzie wykorzystujemy głównie oprocentowaną gotówkę, którą mogą uzupełniać obligacje, akcje i złoto dla dobrej dywersyfikacji.

Oprocentowana gotówka

Oprocentowana gotówka EUR (0,00%% p.a.): 99,50%

Obecnie głównym składnikiem Rezerwy Inwestycyjnej jest gotówka z najlepszym oprocentowaniem, jakie możemy wynegocjować na rynku. Kwota odsetek zawsze zależy od stopy depozytowej banku centralnego i dlatego może zmieniać się w czasie. Gotówka ta jest przechowywana jako depozyt w banku partnerskim i jest ubezpieczona do kwoty 100 000 EUR zgodnie z ustawą o bankach.

Gotówka

Gotówka: 0,50%

Składnik gotówkowy służy głównie do dokonywania korekt operacyjnych, takich jak zakup niektórych instrumentów w ramach rebalancingu.

Chcę założyć Rezerwę Inwestycyjną?
Jak mam postępować?

1.

Zarejestruj się na Portu

Najpierw musisz otworzyć konto na Portu – wypełnij ankietę inwestycyjną, informacje o sobie i prześlij dokumenty tożsamości. Później utworzysz Rezerwę Inwestycyjną.

2.

Załóż Rezerwę Inwestycyjną

Po zakończeniu rejestracji na Portu możesz założyć Rezerwę Inwestycyjną. Jest dostępna zarówno na koncie w złotych, jak i w euro.

3.

Wpłać pieniądze

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wysłać depozyt i pozwolić pieniądzom zarabiać. W międzyczasie możesz zapoznać się z innymi naszymi produktami i zacząć inwestować w emeryturę dzięki uszytemu na miarę Portfelowi Portu.

Załóż Rezerwę Inwestycyjną

Najczęściej zadawane pytania