Inwestowanie pasywne – jak to robimy?

Zestawiamy portfele z tysięcy akcji znanych spółek i obligacji jednocześnie za pomocą ETF-ów. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko i wykorzystujemy długoterminowe wzrosty rynku akcji i obligacji. Takie podejście jest najkorzystniejsze dla długoterminowego i regularnego inwestowania.

Sprawdź historyczne wynikiZałóż konto

Bez Portu

Inwestujesz za pośrednictwem funduszy? Najprawdopodobniej tracisz część zysków. Ponad 93% funduszy zarządzanych aktywnie nie osiąga poziomu wzrostu, jaki osiąga rynek.* Oprócz tego często naliczają one wysokie opłaty, mają skomplikowane warunki i niższą dywersyfikację.

Jeśli w ogóle nie inwestujesz, Twoje oszczędności tracą jeszcze bardziej. Inflacja zmniejsza wartość Twoich pieniędzy. Za kilka lat kupisz za nie mniej niż teraz. Towary o aktualnej wartości 1000 złotych mogą podrożeć pod wpływem inflacji w ciągu 5 lat o 170 złotych.

*źródło: SPIVA 2023

Z Portu

W Portu mamy inne podejście. Chcemy aby każdy miał możliwość pomnażać wartość swoich oszczędności w mądry i efektywny sposób. Bez względu na na wielkość zainwestowanej kwoty czy Twoje doświadczenie, pozwolimy Twoim pieniądzom pracować w lepszy, a jednocześnie bardziej efektywny sposób.

Nasze inwestycje są pasywne, inwestujemy w znane światowe indeksy giełdowe, czyli w sposób, dzięki któremu osiągamy długoterminowo lepsze wyniki niż fundusze zarządzane aktywnie. Nasze portfele są na to dowodem – ich wyniki kopiują rozwój indeksów giełdowych i długoterminowo oraz konsekwentnie osiągają lepsze wyniki niż inne produkty inwestycyjne.

W Portu inwestujemy pasywnie

Inwestowanie pasywne

Inwestowanie w fundusze ETF

Korzystamy z szeroko zdywersyfikowanych fundusze ETF, które zawierają jednocześnie tysiące akcji i obligacji – z różnych regionów i sektorów. W ten sposób korzystamy z długoterminowego wzrostu rynków jako całości.

Kopiowanie rynku

Tworzymy portfele w taki sposób, że ich rozwój kopiuje globalny rynek akcji i obligacji. Minimalizuje to ryzyko dokonania błędnego wyboru firmy, obszaru czy sektora, w który inwestujemy.

Tanie i zautomatyzowane

Pasywne inwestowanie z Portu jest proste i zautomatyzowane. Dlatego na Portu obowiązuje tylko jedna niska opłata, nie mamy żadnych dodatkowych ani ukrytych opłat.

Inwestowanie aktywne

Analizy i prognozy

Warunkiem udanego aktywnego inwestowania jest odpowiednie zarządzania ryzykiem oraz umiejętność przewidywania scenariuszy, jakie mogą wydarzyć się w przyszłości. Jednak nawet ktoś, kto codziennie śledzi rynki finansowe, analizuje i ma bogatą wiedzę, nie może tego zrobić z pewnością.

Próba pokonania rynku

Każdy chciałby pokonać rynki. Niestety zdecydowana większość aktywnych inwestorów (ponad 90%) nie potrafi konsekwentnie i w dłuższej perspektywie osiągnąć lepszych wyników niż rynek.

Czasochłonne i drogie

Nieustanne monitorowanie rynków finansowych kosztuje nie tylko dużo czasu, ale i pieniędzy. Koszty te przejawiają się zazwyczaj jako wysokie opłaty na koncie klienta.

Co pomaga nam osiągać lepsze wyniki?

Stosujemy sprawdzone podejście inwestycyjne połączone z nadzorem człowieka. Zaawansowane funkcje inwestycyjne pozwalają nam działać wydajnie, oszczędnie i ograniczać ryzyko.