Od powstania Portu nasz portfel akcyjny zarobił 12% rocznie

Robimy wszystko, aby portfele na Portu konsekwentnie i długoterminowo uzyskiwały jak najwyższe stopy zwrotu. Jednocześnie staramy się utrzymywać ryzyko na możliwie niskim poziomie, a inwestycje dopasowujemy do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Bez Portu

Inwestujesz za pośrednictwem funduszy? Najprawdopodobniej tracisz część zysków. Ponad 90% funduszy zarządzanych aktywnie nie osiąga poziomu wzrostu, jaki osiąga rynek.* Oprócz tego często naliczają one wysokie opłaty, mają skomplikowane warunki i niższą dywersyfikację.

Jeśli w ogóle nie inwestujesz, Twoje oszczędności tracą jeszcze bardziej. Inflacja zmniejsza wartość Twoich pieniędzy. Za kilka lat kupisz za nie mniej niż teraz. Towary o aktualnej wartości 1000 złotych mogą podrożeć pod wpływem inflacji w ciągu 5 lat o 170 złotych.

*źródło: SPIVA 2020

Z Portu

W Portu mamy inne podejście. Chcemu aby każdy miał możliwość pomnażać wartość swoich oszczędności w mądry i efektywny sposób. Bez względu na na wielkość zainwestowanej kwoty czy Twoje doświadczenie, pozwolimy Twoim pieniądzom pracować w lepszy, a jednocześnie bardziej efektywny sposób.

Nasze inwestycje są pasywne, inwestujemy w znane światowe indeksy giełdowe, czyli w sposób, dzięki któremu osiągamy długoterminowo lepsze wyniki niż fundusze zarządzane aktywnie. Nasze portfele są na to dowodem – ich wyniki kopiują rozwój indeksów giełdowych i długoterminowo oraz konsekwentnie osiągają lepsze wyniki niż inne produkty inwestycyjne.

Dzięki czemu uzyskujemy
lepsze wyniki?

Niskie koszty

Wysokie koszty banków i funduszy ostatecznie finansują ich klienci obciążani niemałymi opłatami. W Portu nic takiego Cię nie czeka. Korzystamy z nowoczesnych technologii, automatyzujemy nasze procesy oraz wykorzystujemy niskokosztowe fundusze ETF. Dzięki czemu Ty płacisz jedynie jedną niską opłatę i zyskujesz wyższą stopę zwrotu inwestycji.

Dywersyfikacja

Nie tylko kilkadziesiąt tytułów jak w funduszu inwestycyjnym – na Portu dzięki zakupie ETF kupujesz tysiące akcji oraz obligacji jednocześnie, a w ten sposób znacząco redukujesz poziom ryzyka swojego portfela.

Pasywne podejście

Okazuje się, że lepsze efekty niż wróżenie z kryształowej kuli czy stawianie wszystkiego na jeden tytuł przynosi ukierunkowanie inwestycji na wzrosty rynków jako całości. Dlatego długoterminowo utrzymujemy naszą strategię inwestycyjną, dzięki czemu nasi inwestorzy wiedzą w co i w jaki sposób inwestują.

Mądre inwestowanie

Automatyczny rebalancing, przemyślana metodyka inwestycyjna, jasne zasady, które umożliwiają inwestowanie bez emocji oraz funkcjonalności, których na próżno możesz szukać gdzie indziej. Dzięki temu Twój portfel może wypracować na Portu wyższe stopy zwrotu niż gdziekolwiek indziej.

Jak radzi sobie Portu

Bieżącą wartość swoich inwestycji możesz sprawdzić po zalogowaniu na swoje konto. Jakie zwroty mógłby osiągnąć Twój portfel, jeśli zainwestowalibyśmy go już w 2013 roku?

Portfel 1
Portfel 5
Portfel 10

Wykres przedstawia symulowaną historyczną stopę zwrotu wybranych portfeli Portu (po odliczeniu opłat). Wyniki osiągnięte w przeszłości nie stanowią gwarancji przyszłych wyników. Inwestycje na rynku kapitałowym nie są wolne od ryzyka.

Czyste wyniki portfeli Portu w poszczególnych latach

Portfele20142015201620172018201920202021
121,11%5,73%12,32%-6,48%1,39%15,26%9,66%12,15%
221,34%6,23%12,52%-5,41%0,77%16,73%10,12%13,99%
321,42%6,69%12,73%-4,49%0,23%18,12%10,37%15,76%
420,20%6,50%13,63%-2,70%-1,39%19,66%10,87%17,33%
519,87%6,09%14,14%-0,94%-2,48%20,77%10,74%17,66%
620,25%6,51%14,31%-0,07%-3,04%21,99%11,10%19,60%
720,81%8,68%14,09%1,38%-4,03%23,09%10,13%22,53%
821,81%7,69%14,11%1,94%-4,32%24,42%10,85%24,45%
921,71%8,46%14,59%2,03%-4,58%25,34%12,31%24,73%
1022,22%8,88%14,41%3,40%-5,45%26,93%12,84%27,09%

Średni roczny zysk portfeli Portu

Portfele1 rok3 lata (p.a.)5 lat (p.a.)Od 2013 (p.a.)
Portfel 14,41%7,22%7,30%6,11%
Portfel 24,70%8,31%7,97%6,84%
Portfel 34,92%9,29%8,56%7,49%
Portfel 44,12%10,22%8,92%8,14%
Portfel 53,48%10,64%8,96%8,55%
Portfel 64,00%11,76%9,62%9,19%
Portfel 73,39%12,44%9,90%9,89%
Portfel 84,56%13,86%10,81%10,65%
Portfel 95,31%14,93%11,42%11,14%
Portfel 105,60%16,18%12,15%11,82%
Wartości na dzień 30.09.2022. Historyczne wyniki nie stanowią gwarancji wyników w przyszłości.