O nas

Portu powstało, by umożliwić Ci jak najlepiej zarządzać finansami. Budujemy miejsce, w którym możesz pomnażać swoje wolne środki. A wszystko to bez zmartwień i w łatwy sposób.

Mamy jasną wizję

Naszą misją jest tworzenie najlepszego miejsca do pomnażania majątku. Chcemy, aby każdy mógł wprawić w ruch swoje pieniądze i pozwolić im zarabiać więcej. W Portu ułatwiamy Ci inwestowanie i zarządzanie Twoimi wolnymi środkami, dzięki czemu łatwiej osiągniesz swoje cele finansowe, a tym samym możesz mieć więcej czasu na swoje pasje.

Takie same warunki dla wszystkich

Wierzymy, że wszyscy, bez względu na wysokość dochodów czy majątku, powinni mieć dostęp do profesjonalnych usług finansowych. Dlatego przekształcamy od podstaw usługi inwestycyjne i sprawiamy, że są one dostępne. Jesteśmy przekonani, że inwestowanie nie jest przeznaczone wyłącznie dla ludzi bogatych, czy z wykształceniem ekonomicznym.

Inwestujemy pasywnie i niskokosztowo

Na dłuższą metę pasywne inwestycje osiągają lepsze wyniki niż te aktywnie zarządzane. Dlatego w Portu tworzymy globalnie zdywersyfikowane portfele z tanich, indeksowych instrumentów – ETF. Uważamy, że skoncentrowanie się na wzroście rynków jako całości ma większy sens niż obstawianie poszczególnych tytułów.

Stawiamy na precyzyjną metodykę

Kompletując i zarządzając naszymi portfelami, opieramy się na jasno określonej metodyki opracowanej przez zespół doświadczonych menedżerów portfeli WOOD & Company. Nasza metodyka odzwierciedla zarówno wiedzę teoretyczną uznanych autorów i laureatów Nagrody Nobla, jak i obecną sytuację oraz warunki rynkowe.

Wykorzystujemy nowoczesne technologie

Nasze inteligentne algorytmy dla każdego przygotują najbardziej odpowiedni portfel inwestycyjny w oparciu o indywidualny poziom tolerancji ryzyka. Kupią również dokładnie wymaganą część aktywów i będą monitorować zmiany ich cen, a w razie potrzeby automatycznie zrównoważą portfel.

Jesteśmy tu dla Ciebie

Tworzymy usługę, z której sami chcielibyśmy korzystać. Przejrzystą, dostarczającą jasnych i zrozumiałych informacji, łatwą w użyciu i z świetnym wsparciem klienta. Możesz się z nami skontaktować, kiedy potrzebujesz pomocy.

Jesteśmy zawsze krok do przodu

Nieustannie rozwijamy Portu, wprowadzamy nowości i usprawnienia, abyśmy mogli oferować najbardziej zaawansowane usługi inwestycyjne on-line na rynku.

Historia Portu

Na początku zadaliśmy sobie pytanie: jak możemy zmienić sposób, w jaki ludzie obchodzą się ze swoimi pieniędzmi? Pomimo niskich, a nawet zerowych odsetek na rachunkach bieżących i oszczędnościowych większość osób swoje środki przetrzymuje właśnie tam. Pieniądze w ten sposób co roku tracą na wartości realnej z powodu inflacji. Twoje pieniądze. Inne instrumenty oszczędnościowe i inwestycyjne również nie przynoszą zadowalających wyników. Inwestowanie w łatwy i niedrogi sposób wydaje się być zarezerwowane dla profesjonalistów. Barier jest wiele – wysokie opłaty, niskie stopy zwrotu, trudne do zniesienia ryzyko, skomplikowane produkty inwestycyjne. Mało kto lubi również polegać na radach bankierów czy doradców inwestycyjnych, które są przesadnie kosztowne i dostępne jedynie dla wybranych. Wszystko to chcielibyśmy zmienić – dlatego powstało Portu.

Najwyższe kierownictwo

Portu jest jedyną swojego rodzaju platformą inwestycyjną. Chcemy aby wybór konkretnych akcji czy innych instrumentów inwestycyjnych nie zajmował Ci wiele czasu. Dzięki Portu możesz mieć inwestycje we własnych rękach, a jednocześnie pod nieustannym nadzorem profesjonalistów. Przygotujemy dla Ciebie portfel inwestycyjny na miarę. Twoje inwestycje będą globalnie zdywersyfikowane, dzięki temu mniej ryzykowne, a w przypadku wzrostów na rynkach ich stopa zwrotu będzie bardzo atrakcyjna. Wykorzystujemy nowoczesne technologie i procesy na Twoją korzyść – dzięki nim zapłacisz u nas jedynie jedną niską opłatę.

Tworzymy lepsze miejsce dla pieniędzy. Tworzymy Portu.

Najwyższe kierownictwo

Zespół Portu

    Zespół WOOD & Company

    WOOD & Company to czeska firma z ponad 30-letnią historią, w której w 2017 roku powstało Portu. WOOD & Company jest największym biurem maklerskim na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i zarządza aktywami o wartości ponad 4 miliardów euro dla swoich klientów. Zespół WOOD & Co. uczestniczy w rozwoju i funkcjonowaniu Portu, przekazując cenne know-how i wsparcie przy różnych procesach biznesowych. Na przykład transakcje klientów realizowane są za pośrednictwem działu tradingowego WOOD na najlepszych możliwych warunkach i bez dodatkowych opłat i marż.